A Víz Világnapja alkalmából a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság és a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya és Somogy Megyei Területi Szervezetei közösen alkotópályázatokat hirdetnek ...
A klímaváltozás miatt egyre nagyobb szükség lesz vízügyi szakemberekre.
A klímaváltozás és a víz kapcsolata: „Ha a klímaváltozás a cápa, akkor a víz a cápa foga.” (James P. Bruce – WWF)
A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság is csatlakozott az Innovációs és Technológiai Minisztérium szervezésében megvalósuló – Európai Hulladékcsökkentési Hét Magyarországi Programsorozatához.
Folytatódott a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság által már hagyományosnak mondható véradó kampány, melynek alkalmával december 2-án (szerdán) az Országos Vérellátó Szolgálat Pécsi Regionális Vérellátó Központja ...
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság által készített kisfilmből kiderül, hogy miért is jó vízügyesnek lenni ...
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság és a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság közös árvízvédelmi gyakorlatot tartott az igazgatóság működési területének több helyszínén, 2020. július 14-én ...
A hagyományoknak megfelelően a szakképzésről szóló 2011. évi CLXXXVII. törvény 73. § 2. h. pontja alapján ebben az évben is kiírásra került az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV). 2020-ban az ország középfokú vízügyi képzést folytató intézményei közül 6 iskolából 32 tanuló nevezett vízügyi technikus szakterületen.
Korábbi eseményekMegjelent a Vízgazdálkodási nagyműtárgyak mint a nemzetgazdaság fejlesztésének eszközei című könyv, Kozák Miklós 96. születésnapjának tiszteletére. A Vízügyi Tudományos Tanács és az Országos Vízügyi Főigazgatóság által indított „Jövőépítés a vízgazdálkodásban” című könyvsorozat, amely a hazai vízgazdálkodás kiemelkedő tudósainak életműveit mutatja be. Az életmű sorozat negyedik könyve Kozák Miklós kiemelkedő mérnök munkásságával, válogatott tanulmányaival, azok eredményeivel és egy regénybe illő emberi sorssal ismerteti meg az olvasót.
Kozák Miklós a BME Vízgazdálkodási és Vízépítési Intézetének igazgatója volt, hazai és nemzetközi munkásságát számos szakmai kitüntetéssel ismerték el.
A nyolc fejezetből álló kötet Kozák Miklós hatvankilenc év alkotó, szakmai, megalkuvást nem ismerő munkájának válogatását fogja össze.
Kozák professzor úr így foglalja össze a könyv célját: „Ennek az életútkiadványnak célja mindazon tevékenységemnek a bemutatása, melyek a társadalom és a szakma szempontjából fontosak, és egységes képet adnak rólam.” Mindezt ezzel a figyelemfelhívó megjegyzéssel teszi: „Soraimat nem a magam méltatása érdekében írom, hanem azért, mert korunk fiataljai, szerencséjükre, el sem tudják képzelni azt a kort, amelyben én éltem. Csak érzékeltetni szeretném, hogy miként jutottam el nyomorúságos gyermekkoromból az egyetemi katedráig. Céljaimat csak olyan kitartással és keserves küzdelemmel tudtam elérni, ami a múltat nem ismerők számára hihetetlennek tűnhet. Csak a valóságot próbálom leírni.”
Kozák Miklós (1924-2020) professzor már nem érhette meg életművét bemutató könyv megjelenését, annak szerkesztési munkálataiban azonban még maradéktalanul részt vállalt.
Bereczki-Szöllősi Szilvia
Forrás: Országos Vízügyi Főigazgatóság - www.ovf.hu