A Víz Világnapja alkalmából a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság és a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya és Somogy Megyei Területi Szervezetei közösen alkotópályázatokat hirdetnek ...
A klímaváltozás miatt egyre nagyobb szükség lesz vízügyi szakemberekre.
A klímaváltozás és a víz kapcsolata: „Ha a klímaváltozás a cápa, akkor a víz a cápa foga.” (James P. Bruce – WWF)
A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság is csatlakozott az Innovációs és Technológiai Minisztérium szervezésében megvalósuló – Európai Hulladékcsökkentési Hét Magyarországi Programsorozatához.
Folytatódott a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság által már hagyományosnak mondható véradó kampány, melynek alkalmával december 2-án (szerdán) az Országos Vérellátó Szolgálat Pécsi Regionális Vérellátó Központja ...
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság által készített kisfilmből kiderül, hogy miért is jó vízügyesnek lenni ...
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság és a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság közös árvízvédelmi gyakorlatot tartott az igazgatóság működési területének több helyszínén, 2020. július 14-én ...
A hagyományoknak megfelelően a szakképzésről szóló 2011. évi CLXXXVII. törvény 73. § 2. h. pontja alapján ebben az évben is kiírásra került az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV). 2020-ban az ország középfokú vízügyi képzést folytató intézményei közül 6 iskolából 32 tanuló nevezett vízügyi technikus szakterületen.
Korábbi eseményekAz 1800-as évek végéről-, illetve az 1900-as évek elejéről származó, elsősorban vízügyi tervdokumentumok és vízügyi témájú könyvek az esztergomi Duna Múzeum állományát gyarapítják a későbbiekben.
A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság könyvári állományából kivonta azon vízügyes kiadványait, melyeknek gyakorlati haszna már nincs, de eszmei értékük jelentős.
Tekintettel arra, hogy a tárolási kapacitásunk véges, illetve a tárolás körülményei sem ideálisak, szerettünk volna méltóbb helyet találni azon dokumentumoknak, amelyek arra érdemesek. Felvettük a kapcsolatot Horváth Istvánnal, az esztergomi Duna Múzeum igazgatójával, aki örömmel fogadta megkeresésünket. Felajánlotta, hogy áttekintés után a könyveket, dokumentumokat átveszik a gyűjteményükbe, Igazgatóságunk számára pedig digitális kópiát készítenek belőle. Az átadásra január végén került sor, Esztergomban.
Az átadott könyvek a 1800-as évek vége és 1930 között kerültek kiadásra, többségében vízépítési és vízgazdálkodási témában. Néhány egyedi, helyi érdekeltségű irat is van közöttük, amelyekből minden valószínűség szerint ezek az egyetlen fellelhető példányok. Ilyenek például a "Fekete- és pécsi vizszabályozó társulat választmányi ülés jegyzőkönyvei" 1879-1919 közötti időszakból, könyvformába rendezve, keményfedeles kötéssel.
Az esztergomi Duna Múzeum gyűjteményében ezentúl a nagyközönség is megtekintheti majd ezeket a 100-, illetve 200 éves vízügyes szakmai kiadványokat.