A 2022. évhez hasonlóan még 2023-ban is online formában hirdeti meg hagyományos, Víz világnapi Gátőrfutását az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság. A gátőrfutással továbbra is tisztelegni kívánnak a gátőrök előtt, akik természetes vizeink és vízkincsünk legjobb ismerői ...
2020 decemberében példátlan környezetkárosítás történt a Ráckevei (Soroksári)-Duna-ág szigetszentmiklósi szakaszán: ismeretlen tettes hatalmas mennyiségű olajszármazékot engedett a csapadékvíz-elvezető csatornába, amely a vízfelszínre kijutva felbecsülhetetlen károkat okozott a természetvédelmi oltalom alatt álló terület élővilágában.
Tisztelettel meghívom Önt, illetve a témában érdekelt kollégáit - kérem továbbítsa nekik a meghívást - a Víz Világnapja 2023 alkalmából megszervezett V. Hatékony Vízellátás Nemzetközi Konferencia szakmai fórumra ...
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kar dékánja tisztelettel meghívja Önt ...
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Vármegyei Területi Szervezete és a Mecsekérc Zrt. közösen szakmai napot tart a MECSEKÉRC Zrt. aktuális tevékenységeinek bemutatása címmel ...
A Víz Világnapja alkalmából a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Pécsi Akadémiai Bizottság Műszaki és Földtani Tudományok Szakbizottsága Vízgazdálkodási Munkabizottsága, valamint a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya és Somogy Vármegyei Területi Szervezetei közösen alkotópályázatokat hirdetnek ...
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete "A Vízügy és az MHT aktuális helyzete" címmel előadóülést szervez 2023. január 25-én (szerdán) 13 órai kezdettel.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kara is ott lesz az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon.
Várnak minden érdeklődőt az NKE standjánál!
Korábbi eseményekNagy megtiszteltetés köszöntőt írni a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság igazgatójaként Önöknek kedves érdeklődők, Nektek kedves kollégák, barátaim. Örömmel teszem.
32 éve dolgozom az ágazatban, miközben csodálattal figyeltem az idősebb munkatársak elkötelezettségét, szaktudását, tapasztalatát. Kérdéseket tettünk, tettem föl Nekik és Ők mindig válaszoltak. Drága sorstársaim, akik hasonló vagy jelentősebb idejű „múlttal” rendelkeztek, el kell fogadnunk, még ha a tükörnek nem is hiszünk, ma már tőlünk kérnek tanácsot és gyakran kerülünk döntéshelyzetbe. A DDVIZIG-nél eltöltött 25 év tapasztalatával kezdem meg a 2020. újévet vagy esetleg az új évtizedet, az új feladatokkal. Az, hogy az évtized 2020 január 1-jén kezdődik vagy 2021- ben, ez ismét egy eldöntendő kérdés, de engedtessék meg nekem, hogy ez legyen az a kérdés, amire nem válaszolok…
Minden újesztendő új reményekkel, fogadalmakkal indul és az ünnep megélését követően kezdődnek a dolgos hétköznapok. Evvel az újult erővel és elszántsággal hívlak benneteket a vízügyi ágazatot érintő feladatok szakszerű, pontos megelégedettséget eredményező ellátására.
A Vízügyi Igazgatóságok fennállásuk óta mindig a társadalom által megfogalmazott igényeket és feladatokat szolgálták ki és hajtották végre. Evvel a „szolgáltató” alázattal és odafigyeléssel tesszük meg az ár- és belvízvédelmi beavatkozásainkat, és a lehető legnagyobb odafigyeléssel igyekszünk megvédeni a lakosság értékeit a vízkártól. A villámárvíz fogalmát 10-20 év tapasztalata vezette be a szakmába és a köztudatba egyaránt, többnyire kisvízfolyásokon jelentkező, nagyintenzitású csapadék a kiváltó ok. Helyi vízkárként kezeli a szakma ezt a jelenséget, védekező az érintett önkormányzat. Az önkormányzatokkal, a járásokkal és a kormányhivatalokkal napi szintűnek kell lennie a kapcsolatunknak, mert a segítségnyújtásnak, műszaki irányításnak azonnalinak kell lennie, azaz csak egy kicsit kell gyorsabbnak lennünk, mint a villám.
Az öntözésfejlesztés kiemelt stratégiai pont az ország számára-, és ezzel a mi tevékenységünkben is. Az öntözési igények felmérése, esetleg ösztönzése a legfontosabb feladataink közé tartozik a működési területünkön.
Talán újnak mondható feladat az aszály- és aszálykár mérséklése, illetve védekezési feladatok ellátása. Nagyon jelentős aszálymonitoring-rendszer kiépítése van folyamatban a DDVIZIG területén is.
Csak három témát érintettem, de még kellene a többi tevékenységeinkről is beszélni, de azt hiszem az már nem egy köszöntő része.
Harcba hívok tehát fiatalokat és régóta fiatalokat: gyertek velem és teremtsük meg a Dél-Dunántúl vízbiztonságát!
Jó ügy a vízügy!