Ezen a héten szombaton (23-án) a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság is sok szeretettel vár mindenkit a Föld napján, a tettyei romoknál felállított pavilonjában, 10 órától 17 óráig.
A tanulmányút programja itt megtekinthető:
A szakmai nap programja innét letölthető:
Az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság – hasonlóan a 2021. évihez – idén is online formában hirdette meg az immár hagyományosnak tekinthető gátőrfutását. A Víz Világnapján, azaz március 22-én indult verseny 2022. április 22-ig, a Föld Napjáig tart.
Lehet csatlakozni!
Dr. Nagy Gábor, a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság felszíni vízkészlet-gazdálkodási referense tart előadást Vízgyűjtő gazdálkodás és modellezés címmel a bonyhádi Völgységi Múzeum Víz Világnapi rendezvényén, március 23-án (szerdán) 15.30 órától.
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete Konferenciát közvetít, Klub Napot szervez 2022. március 25-én pénteken 11.00 - 13.00 óra között, ahol online formában tekinthető meg a Magyar Hidrológiai Társaság országos szakmai konferenciája a felszín alatti vizekkel való gazdálkodásról.
Március 10-én nyílt meg az a kiállítás, mely az Ormánság rejtőzködő kincseit mutatja meg Mánfai György fotóművész lencséjén át. A kiállításnak a Duna-Dráva Nemzeti Park Ős-Dráva Látogatóközpontja adott helyet Szaporcán.
A Víz Világnapja alkalmából a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Pécsi Akadémiai Bizottság Műszaki és Földtani Tudományok Szakbizottsága Vízgazdálkodási Munkabizottsága, valamint a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya és Somogy Megyei Területi Szervezetei közösen alkotópályázatokat hirdetnek.
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete jelölőbizottság-választással egybekötött előadóülést szervez 2022. január 26-án (szerdán), 13 00 órai kezdettel.
40 év után újra Országos Védelmi Gyakorlatot tartott a vízügy a szolnoki Milléren, több mint 250 vízügyes részvételével, melyen a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság szakemberei is részt vettek ...
A Hidrológus Klub keretében – mely a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete és a DDVIZIG közös rendezvénye – a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának Hidrobiológiai Tanszéke 2021. október 28-án (csütörtökön) mutatta be a projektet és az alkalmazást.
Az eseményre 2021. október 27-én (szerdán) Pécs Város szennyvíztisztító telepén került sor, melyre a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság is meghívást kapott.
Korábbi eseményekFoglalkozás a Víz Világnapja alkalmából (március 16-április 15-éig)
Alsó tagozatosoknak
Ung király és háza-népe
A foglalkozás a természetes vizek (főként tavak, patakok) élővilágát mutatja be, kiállításunk anyagához (vízi madarak, víz mellett élő emlősállatok), illetve raktári gyűjteményünkhöz kapcsolódva, játékos feladatokkal.
Néhány egyszerű kísérletet végzünk a vízzel, majd játékosan ismerkedünk hazánk tavainak,
folyóinak élővilágával, különös tekintettel a halakra és kétéltűekre.
Halászati hagyományainkkal, a természetvédelmi célú „békamentés” fontosságával is megismertetjük a kicsiket, közben mondókázunk, zenét hallgatunk.
Időtartam kb. 45 perc, kézművességgel együtt 70 perc
Választható kézművesség: békafejes napellenző készítése kartonból, színes papírból, vagy: kagylókkal díszített keretes, vízi életkép készítése
Kapcsolódások a tananyaghoz (a teljesség igénye nélkül, pl.): 1. évf.: Tavasz anyagrész, Élő természet; 2. évf. A víz 3. évf.: Halmazállapotok, Az időjárás
Felső tagozatosoknak
A foglalkozás a természetes vizek (főként tavak, patakok) élővilágát mutatja be, kiállításunk anyagához (vízi madarak, víz mellett élő emlősállatok), illetve raktári gyűjteményünkhöz (vízi puhatestűek mészvázai, vízi rovarok) kapcsolódva, játékos feladatokkal.
A foglalkozás során fény- és sztereomikroszkópot is használunk - az édesvízi parányok, illetve a vízi rovarok (szitakötők, vízi poloskák, stb.) szerveinek bemutatására.
Lehetőség nyílik a kihúzott fajok képei alapján megfelelő tóparti étlap és tápláléklánc összeállítására is, csoportosan. Végezetül apróhirdetések „állati” feladóit találhatják ki a résztvevők, a hallott ismeretek alapján.
Választható kézművesség - kagylókkal díszített keretes, vízi életkép készítése
Kapcsolódások a tananyaghoz: pl. 4. évf. és 6. évf.: Vizek, vízpartok élővilága; 5. évf. Alföldek, folyók és tavak
Forrás: http://www.jpm.hu/index.php?m=2