Ezen a héten szombaton (23-án) a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság is sok szeretettel vár mindenkit a Föld napján, a tettyei romoknál felállított pavilonjában, 10 órától 17 óráig.
A tanulmányút programja itt megtekinthető:
A szakmai nap programja innét letölthető:
Az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság – hasonlóan a 2021. évihez – idén is online formában hirdette meg az immár hagyományosnak tekinthető gátőrfutását. A Víz Világnapján, azaz március 22-én indult verseny 2022. április 22-ig, a Föld Napjáig tart.
Lehet csatlakozni!
Dr. Nagy Gábor, a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság felszíni vízkészlet-gazdálkodási referense tart előadást Vízgyűjtő gazdálkodás és modellezés címmel a bonyhádi Völgységi Múzeum Víz Világnapi rendezvényén, március 23-án (szerdán) 15.30 órától.
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete Konferenciát közvetít, Klub Napot szervez 2022. március 25-én pénteken 11.00 - 13.00 óra között, ahol online formában tekinthető meg a Magyar Hidrológiai Társaság országos szakmai konferenciája a felszín alatti vizekkel való gazdálkodásról.
Március 10-én nyílt meg az a kiállítás, mely az Ormánság rejtőzködő kincseit mutatja meg Mánfai György fotóművész lencséjén át. A kiállításnak a Duna-Dráva Nemzeti Park Ős-Dráva Látogatóközpontja adott helyet Szaporcán.
A Víz Világnapja alkalmából a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Pécsi Akadémiai Bizottság Műszaki és Földtani Tudományok Szakbizottsága Vízgazdálkodási Munkabizottsága, valamint a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya és Somogy Megyei Területi Szervezetei közösen alkotópályázatokat hirdetnek.
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete jelölőbizottság-választással egybekötött előadóülést szervez 2022. január 26-án (szerdán), 13 00 órai kezdettel.
40 év után újra Országos Védelmi Gyakorlatot tartott a vízügy a szolnoki Milléren, több mint 250 vízügyes részvételével, melyen a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság szakemberei is részt vettek ...
A Hidrológus Klub keretében – mely a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete és a DDVIZIG közös rendezvénye – a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának Hidrobiológiai Tanszéke 2021. október 28-án (csütörtökön) mutatta be a projektet és az alkalmazást.
Az eseményre 2021. október 27-én (szerdán) Pécs Város szennyvíztisztító telepén került sor, melyre a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság is meghívást kapott.
Korábbi eseményekAz 1896. május 2-án megnyílt ezredéves kiállítás – az évfordulós ünnepség-sorozat csúcspontjaként – a Városligetben kapott helyet.
Honfoglalásunk 1000. évfordulója alkalmából hatalmas ünnepség-sorozat vette kezdetét országszerte, azonban a legtöbb esemény a fővárosban került megrendezésre. Átadták a földalatti vasutat, a Nagykörutat, a Ferenc József (ma Szabadság) hidat és a kiépített rakpartot is, többek között ekkor készült el az Iparművészeti Múzeum, az Operaház, valamint a Műcsarnok. Az évfordulós ünnepség-sorozat csúcspontját a 1896. május másodikán megnyitott ezredéves kiállítás jelentette, mely a Városligetben kapott helyet.
Az 520 000 m2-es területen 240 pavilont állítottak fel, hogy bemutassák hazánk ezeréves örökségét. Azonban a kiállítás célja nem csak a múltra való visszatekintés volt, hanem a jelenben elért eredmények ismertetése is, hogy ezzel hangsúlyozzák a magyarság kitüntetett szerepét és jelentőségét a történelem formálásában, valamint sikerességét a gazdasági és kulturális életben. A reprezentatív kiállítás nagy sikert aratott, hiszen fél éves nyitvatartása alatt több százezren látogattak el a Városligetbe.
A 125 éve megnyitott tárlaton saját pavilont kapott a vízépítészet is, hogy bemutassa múltját és a 19. században megkezdődött nagy fejlesztéseket, illetve azok eredményeit.
Az itt szereplő tárgyak és dokumentumok adták később a Duna Múzeum gyűjteményének jelentős részét, melyből ezen online kiállítás keretében adunk ízelítőt.
Forrás:
https://hu-themator.museum-digital.org/ausgabe/showthema.php?m_tid=857&tid=857&exhibition_view&fbclid=IwAR3HrAoff4dks-n8O9fdsVJimDtEADhLiAca64OGFNCKMLpOQ3y848iH8us