Ezen a héten szombaton (23-án) a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság is sok szeretettel vár mindenkit a Föld napján, a tettyei romoknál felállított pavilonjában, 10 órától 17 óráig.
A tanulmányút programja itt megtekinthető:
A szakmai nap programja innét letölthető:
Az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság – hasonlóan a 2021. évihez – idén is online formában hirdette meg az immár hagyományosnak tekinthető gátőrfutását. A Víz Világnapján, azaz március 22-én indult verseny 2022. április 22-ig, a Föld Napjáig tart.
Lehet csatlakozni!
Dr. Nagy Gábor, a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság felszíni vízkészlet-gazdálkodási referense tart előadást Vízgyűjtő gazdálkodás és modellezés címmel a bonyhádi Völgységi Múzeum Víz Világnapi rendezvényén, március 23-án (szerdán) 15.30 órától.
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete Konferenciát közvetít, Klub Napot szervez 2022. március 25-én pénteken 11.00 - 13.00 óra között, ahol online formában tekinthető meg a Magyar Hidrológiai Társaság országos szakmai konferenciája a felszín alatti vizekkel való gazdálkodásról.
Március 10-én nyílt meg az a kiállítás, mely az Ormánság rejtőzködő kincseit mutatja meg Mánfai György fotóművész lencséjén át. A kiállításnak a Duna-Dráva Nemzeti Park Ős-Dráva Látogatóközpontja adott helyet Szaporcán.
A Víz Világnapja alkalmából a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Pécsi Akadémiai Bizottság Műszaki és Földtani Tudományok Szakbizottsága Vízgazdálkodási Munkabizottsága, valamint a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya és Somogy Megyei Területi Szervezetei közösen alkotópályázatokat hirdetnek.
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete jelölőbizottság-választással egybekötött előadóülést szervez 2022. január 26-án (szerdán), 13 00 órai kezdettel.
40 év után újra Országos Védelmi Gyakorlatot tartott a vízügy a szolnoki Milléren, több mint 250 vízügyes részvételével, melyen a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság szakemberei is részt vettek ...
A Hidrológus Klub keretében – mely a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete és a DDVIZIG közös rendezvénye – a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának Hidrobiológiai Tanszéke 2021. október 28-án (csütörtökön) mutatta be a projektet és az alkalmazást.
Az eseményre 2021. október 27-én (szerdán) Pécs Város szennyvíztisztító telepén került sor, melyre a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság is meghívást kapott.
Korábbi eseményekJelentkezési határidő :2015. február 13.
„A jövő kék aranya a csapból fog folyni”
(Conrad Black)
A vizek minőségének védelme, a vízkészletetekkel való felelős gazdálkodás, a vizek hasznosítása, elosztása és megőrzése a jövő generációi számára korunk kiemelkedően fontos feladata. Iskolánkban a környezetvédelem-vízgazdálkodás tagozaton közel 50 éve képezzük a terület középfokú végzettségű szakembereit: vízügyi technikusokat.
A korszerű elméleti és gyakorlati ismereteket nyújtó képzéshez a feladatnak magas színvonalon megfelelő eszközrendszer és infrastrukturális háttér (laborépület, tanpálya) ad biztos alapot. Szakmai tanáraink tapasztalata, felkészültsége a minőségi oktatás legfontosabb biztosítéka. A 9-12. évfolyamon folytatott közismereti képzés alapvető célja – a korszerű általános műveltség átadása, az érettségi vizsgára való felkészítés mellett – az is, hogy biztos alapot és kiegészítést jelentsen a szakmai tantárgyak tanulásához.
A szakképesítés megnevezése: Vízügyi technikus (OKJ: 54 853 01)
Képzési idő: 4+1 év
A vízügyi képzésnek az iskolán belül külön épületrész ad otthont. A gyakorlati órák az iskolaudvar területén működő vizes tanpályán, illetve a külső terepen zajlanak. A Rinya patak és Dráva folyó közelsége is kiváló lehetőséget gyakorlati feladatok megvalósításához
Az iskola sokszínű kínálatot biztosít a tanulók érdeklődésének megfelelő szabadidős, illetve a tanulmányokhoz kapcsolódó, tanórán kívüli szabadidős tevékenységek terén.
A közismereti tantárgyi szakkörök mellett a szakmához kapcsolódó foglalkozásokon is részt vehetnek az érdeklődő tanulók, illetve bekapcsolódhatnak a Magyar Hidrológiai Társaság iskolánkban működő ifjúsági tagozatának a munkájába.
Tanulóink rendszeresen sikerrel szerepelnek az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen (OSZTV). 2014-ben a vízügyi technikusok versenyében 2., illetve 3. helyezést értek el diákjaink, 2013-ban pedig 1., illetve 2. helyezést.
Részt veszünk a különböző szakmai pályázatokon is. Legutóbb a Magyar Hidrológia Társaság által kiírt Sajó Elemér pályázaton ért el diákunk országos 1. helyezést.
Az iskolában aktív diákélet és sporttevékenység folyik. A tanulók bekapcsolódhatnak a diákönkormányzat, az iskolarádió, illetve a különböző sportkörök (kézlabda, kosárlabda, futball, erőemelés, atlétika, úszás, torna) munkájába.
Kollégiumot – igény esetén – minden tanulónak biztosítunk. A kollégium – amely az iskola közvetlen szomszédságában található – megfelelő környezetet biztosít a tanuláshoz, illetve a szabadidő hasznos eltöltéséhez.
Vízmű vállalatok
Víztársulatok
Csatornamű vállalatok, társulások
Önkormányzatok műszaki osztályai
Önkormányzatok építésügyi hatósága
Nemzeti Parkok - Vízügyi Igazgatóságok
Építőipari magánvállalkozások (saját v. idegen)
Mezőgazdasági üzemek
Környezetvédelemmel foglalkozó vállalkozások
Üzemekben, gyárakban környezetvédelmi előadó
Azok a tanulók, akik a középiskola elvégzése után tovább szeretnének tanulni, több lehetőség közül választhatnak. A 12. évfolyam befejezése, illetve az érettségi vizsga megszerzése után tanulmányaikat – sikeres felvételi esetén – bármely felsőoktatási intézményben folytathatják, a szakképző évfolyam elvégzése nem kötelező. Azoknak a diákoknak, akik a szakirányú felsőoktatásban szeretnék folytatni a tanulmányaikat, mindenképpen javasoljuk, hogy az egy éves szakképző évfolyam elvégzése, illetve a szakmai vizsga megszerzése után tanuljanak tovább. Szakirányú továbbtanulásnál a szakmai ismeretek teljes körű elsajátítása, a szakképzettség megszerzése számottevő előnyt jelent.
Forrás:
http://www.dravavolgye.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=321&Itemid=358