Ezen a héten szombaton (23-án) a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság is sok szeretettel vár mindenkit a Föld napján, a tettyei romoknál felállított pavilonjában, 10 órától 17 óráig.
A tanulmányút programja itt megtekinthető:
A szakmai nap programja innét letölthető:
Az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság – hasonlóan a 2021. évihez – idén is online formában hirdette meg az immár hagyományosnak tekinthető gátőrfutását. A Víz Világnapján, azaz március 22-én indult verseny 2022. április 22-ig, a Föld Napjáig tart.
Lehet csatlakozni!
Dr. Nagy Gábor, a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság felszíni vízkészlet-gazdálkodási referense tart előadást Vízgyűjtő gazdálkodás és modellezés címmel a bonyhádi Völgységi Múzeum Víz Világnapi rendezvényén, március 23-án (szerdán) 15.30 órától.
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete Konferenciát közvetít, Klub Napot szervez 2022. március 25-én pénteken 11.00 - 13.00 óra között, ahol online formában tekinthető meg a Magyar Hidrológiai Társaság országos szakmai konferenciája a felszín alatti vizekkel való gazdálkodásról.
Március 10-én nyílt meg az a kiállítás, mely az Ormánság rejtőzködő kincseit mutatja meg Mánfai György fotóművész lencséjén át. A kiállításnak a Duna-Dráva Nemzeti Park Ős-Dráva Látogatóközpontja adott helyet Szaporcán.
A Víz Világnapja alkalmából a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Pécsi Akadémiai Bizottság Műszaki és Földtani Tudományok Szakbizottsága Vízgazdálkodási Munkabizottsága, valamint a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya és Somogy Megyei Területi Szervezetei közösen alkotópályázatokat hirdetnek.
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete jelölőbizottság-választással egybekötött előadóülést szervez 2022. január 26-án (szerdán), 13 00 órai kezdettel.
40 év után újra Országos Védelmi Gyakorlatot tartott a vízügy a szolnoki Milléren, több mint 250 vízügyes részvételével, melyen a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság szakemberei is részt vettek ...
A Hidrológus Klub keretében – mely a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete és a DDVIZIG közös rendezvénye – a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának Hidrobiológiai Tanszéke 2021. október 28-án (csütörtökön) mutatta be a projektet és az alkalmazást.
Az eseményre 2021. október 27-én (szerdán) Pécs Város szennyvíztisztító telepén került sor, melyre a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság is meghívást kapott.
Korábbi eseményekA tavalyi évben megkezdődött a DDVIZIG központi épületének szebbé tétele, s helyet kapott benne öt olyan mérnök, vízügyi szaktekintély szobra, akik korszakalkotóként sokat tettek a magyar vízügyért, s maradandót alkottak az utókor számára. A kiválóságokról készült szobrok a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság pécsi központjában kerültek elhelyezésre, az Igazgatóság épületének kiemelt pontjain.
Igazgatóságunkon helyet kapott öt olyan mérnök, vízügyi szaktekintély szobra, akik korszakalkotóként sokat tettek a magyar vízügyért, s maradandót alkottak az utókor számára.
A kiválóságokról készült szobrok a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság pécsi központjában kerültek elhelyezésre, az Igazgatóság épületének kiemelt pontjain.
Beszédes József (1787 – 1852)
Vízmérnök, társulati igazgató, a Magyar Tudományos Akadémia első mérnök tagja.
Sikeres vízszabályozási munkák tervezője és végrehajtója,
a magyar nyelvű műszaki irodalom egyik megalapozója.
Igazgatóságunkon elhelyezett szobra Pándi Kiss János (1905 – 1981) szobrászművész alkotása. (1967)
Kultúrmérnök, hidrológus, a vízügyi szolgálat vezetője,
műegyetemi magántanár, a Vízügyi Közlemények szerkesztője.
Igazgatóságunkon elhelyezett szobra Garami László (1921 – 2003) szobrászművész alkotása. (1967)
Kultúrmérnök, az egységes magyar vízügyi szervezet létrehozója.
Közel három évtizeden át a vízügyi szolgálat legfőbb irányítójaként
történelmi szerepe volt a hazai vízgazdasági politika kialakításában,
a vízjogi törvény megalkotásában.
Igazgatóságunkon elhelyezett szobra Radó Károly (1925 – 2013) szobrászművész alkotása. (1967)
A szabadságharc hőse, olasz királyi altábornagy.
A Korinthoszi-csatorna építésének egyik szervezője,
a hazai öntöző-csatornák létesítésének kezdeményezője.
Igazgatóságunkon elhelyezett szobra Vilt Tibor (1905 – 1983) szobrászművész alkotása. (1967)
Vízmérnök, a reformkori vízrajzi felmérések egyik irányítója,
az Al-Duna-szabályozás vezetője, a Tisza szabályozásának tervezője,
a Magyar Tudományos Akadémia tagja.
Igazgatóságunkon elhelyezett szobra Garami László (1921 – 2003) szobrászművész alkotása. (1967)