A kiállítás megnyitójára szóló meghívó itt letölthető:
A Duna Múzeum programja itt megtekinthető:
A tájékoztató letölthető innen:
A meghívóra kattintva elérhető a regisztrációs felület.
2022-ben ismét megrendezésre kerül Siófokon, a Hotel Magistern-ben a XXVIII. Almássy Endre Konferencia a felszín alatti vizekről,
melynek időpontja: 2022. szeptember 14-15. (szerda-csütörtök).
A meghívó letölthető innen:
Társaságunk 2022. május 24-én kedden, 11 órai kezdettel a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Széchenyi Dísztermében (1083 Budapest, Ludovika tér 2.) tartja 2022. évi rendes közgyűlését.
Ezen a héten szombaton (23-án) a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság is sok szeretettel vár mindenkit a Föld napján, a tettyei romoknál felállított pavilonjában, 10 órától 17 óráig.
A tanulmányút programja itt megtekinthető:
A szakmai nap programja innét letölthető:
Korábbi események
Befejeződtek a munkálatok a Boros-Dráván
Befejezéséhez közeledik az „Aljmaski rit & Boros Drava” (HUHR/1601/2.2.1/0016) elnevezésű, magyar-horvát közös együttműködésben megvalósuló INTERREG projekt, melyet a projektpartnerek mintegy 1,34 millió eurós összköltségben valósítottak meg (ebből európai uniós támogatás 85%).
A Boros-Dráva medrében lerakódott nagy mennyiségű hordalék gátolta a vizek akadálymentes levezetését, emellett a természeti környezet szempontjából sem kedvezett a szerves anyagban gazdag hordalék jelenléte.
A magyar oldalon, az Old településen elhelyezkedő Boros-Dráva területén, a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság iszapkotrási munkákat végeztetett. A mederből a tervezett 805 méteres szakaszon jelentős mennyiségű - közel 50 ezer m3 – iszapot sikerült kiemelni, amely két korábbi anyagnyerőhely területén került elhelyezésre.
A projektben a horvát partnerek az úgynevezett Aljmaski rit területén (Eszék város közelében) végeztek iszapkotrási és helyreállítási munkálatokat a jobb ökológiai környezet elérése érdekében.
A Boros-Dráva revitalizációjának célja a vizek szabad lefolyásának biztosítása, a vízfelület növelése, a vízminőség javítása volt, mindezek a kedvezőbb ökológiai környezet feltételeit teremtik meg. Ezen kívül új horgászstégek épültek a régiek helyett, valamint őshonos halfajokat (ponty, csuka, compó) is telepítettek a terület turisztikai értékének és vonzerejének növelése érdekében.
A pályázat részleteiről további információk olvashatóak a www.ddvizig.hu weboldalon.
A sajtóhirdetés az Európai Unió pénzügyi támogatásával készült.
A dokumentum tartalmáért kizárólag a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság felelős és az semmilyen módon nem tekinthető az Európai Unió, illetve az Irányító Hatóság álláspontjának.