A kiállítás megnyitójára szóló meghívó itt letölthető:
A Duna Múzeum programja itt megtekinthető:
A tájékoztató letölthető innen:
A meghívóra kattintva elérhető a regisztrációs felület.
2022-ben ismét megrendezésre kerül Siófokon, a Hotel Magistern-ben a XXVIII. Almássy Endre Konferencia a felszín alatti vizekről,
melynek időpontja: 2022. szeptember 14-15. (szerda-csütörtök).
A meghívó letölthető innen:
Társaságunk 2022. május 24-én kedden, 11 órai kezdettel a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Széchenyi Dísztermében (1083 Budapest, Ludovika tér 2.) tartja 2022. évi rendes közgyűlését.
Ezen a héten szombaton (23-án) a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság is sok szeretettel vár mindenkit a Föld napján, a tettyei romoknál felállított pavilonjában, 10 órától 17 óráig.
A tanulmányút programja itt megtekinthető:
A szakmai nap programja innét letölthető:
Korábbi eseményekAz ICPDR (International Commission for the Protection of Danube River) azaz a Nemzetközi Duna Védelmi Bizottság koordinálásában a Duna-medence országainak sok száz szakértőjének bevonásával 2019-2020 között zajlott a 4. Közös Dunai Felmérés (Joint Danube Survey JDS4). A résztvevő tudományos közösségek nemrégiben tették a nyilvánosság számára is hozzáférhetővé a felmérés eredményeit.
A Közös Dunai Felmérés a világ legátfogóbb, felszíni vizek minőségváltozását nyomon követését célzó kezdeményezése, melyet hatévente szoktak elvégezni.
A Közös Duna Felmérések (JDS) fő célja megbízható és összehasonlítható információk előállítása a víz minőségének gondosan kiválasztott elemeiről a Duna hosszában, beleértve a főbb mellékfolyókat is. Az ICPDR kezdeményezte a JDS 2001-et, hogy javítsa a tagországok által nyújtott rendszeres monitoring programjából (trans-national monitoring network) kapott vízminőségi adatok érvényességét és összehasonlíthatóságát. A JDS eredményei egyedülálló betekintést nyújtanak a Duna vízgyűjtőjének állapotába, beleértve az alábbi kérdésekre adott válaszokat:
· Mennyi vegyi anyag kerül a folyóvizekbe?
· Mennyi mikroműanyag kerül a Dunába és mellékfolyóiba?
· Mennyi hal él a Duna-medencében?
Az ICPDR nemrégiben két részletben közzétette a JDS4-ról eredményeiről készült jelentést: egy rövidített, nagyközönség számára is fogyasztható, illetve egy részletes; a tudományos társadalom számára készült dokumentum formájában.
A JDS4 eredményei alapján megállítható, hogy a 6 évvel korábbi felméréshez képest több szempontból javult a Duna állapota, azonban a többszörösen túlhasznosított ökoszisztéma miatt számos probléma megoldása előtt állnak a medence országai.
A felmérésről készült jelentés – mind a rövidített összefoglaló, mind a teljes jelentés – elérhető az alábbi linken keresztül: http://www.danubesurvey.org/jds4/publications