A vízgyűjtő területekre az elmúlt héten lehullott nagy mennyiségű csapadék következtében több magyarországi folyón is árhullám vonul le a napokban.
A Duna Múzeum és a Duna-Ipoly Nemzeti Park május 12-én szakmai napot tart iskolás csoportok számára, hogy felhívja a figyelmet a hazai erdőkben élő fákra és madarakra, valamint a természet és élővilág védelmére ...
Lázár munkaiban egyfajta mély zsigeri életöröm érződik; képei a színek ezerféle árnyalatára való rácsodálkozás, az egymáson való rétegek, a tiszta színek, a fehérek, a mély és élénk árnyalatok élvezete érződik ...
A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság ebben az évben is részt vesz a Duna-Dráva Nemzeti Park szervezésében megvalósuló Föld Napi eseményen, a Tettyén. Szeretettel látunk mindenkit idén is a Föld napján, 2022. április 22-én (szombaton) 10 és 16 óra között a tettyei romoknál ...
A 2022. évhez hasonlóan még 2023-ban is online formában hirdeti meg hagyományos, Víz világnapi Gátőrfutását az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság. A gátőrfutással továbbra is tisztelegni kívánnak a gátőrök előtt, akik természetes vizeink és vízkincsünk legjobb ismerői ...
2020 decemberében példátlan környezetkárosítás történt a Ráckevei (Soroksári)-Duna-ág szigetszentmiklósi szakaszán: ismeretlen tettes hatalmas mennyiségű olajszármazékot engedett a csapadékvíz-elvezető csatornába, amely a vízfelszínre kijutva felbecsülhetetlen károkat okozott a természetvédelmi oltalom alatt álló terület élővilágában.
Tisztelettel meghívom Önt, illetve a témában érdekelt kollégáit - kérem továbbítsa nekik a meghívást - a Víz Világnapja 2023 alkalmából megszervezett V. Hatékony Vízellátás Nemzetközi Konferencia szakmai fórumra ...
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kar dékánja tisztelettel meghívja Önt ...
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Vármegyei Területi Szervezete és a Mecsekérc Zrt. közösen szakmai napot tart a MECSEKÉRC Zrt. aktuális tevékenységeinek bemutatása címmel ...
Korábbi eseményekNapjainkban a turizmus iparágon belül egyre növekszik az igény a természet megismerését célzó aktív időtöltésekre. Rohamosan növekszik azok száma, akik a természeti értékek és a helyi lakosság együttes megismerésének lehetőségét keresik. Az utóbbi években Magyarországon is egyre többen keresik ezt a turisztikai formát – ’ökoturizmus’ -, a minden igényt kielégítő külföldi utak helyett.
Emiatt szükséges, hogy a Duna-Dráva Nemzeti Park védett és fokozottan védett természeti területein a vízi úton történő közlekedés a természeti értékek megóvását szem előtt tartva, szabályozott keretek között történjen.
Jelen tájékoztató határozatlan időre készült, melynek módosítását bármelyik fél kezdeményezheti.
A teljes tájékoztató a mellékletekkel letölthető pdf formátumban:
Drávai csónakhasználatot veszélyeztető vagy akadályozó helyek, létesítmények a mederben:
A folyamszabályozási művek környezetében, kiemelten a „T” művek, a keresztgátak, a sarkantyúk és a vezetőművek al- és felvízi oldalán nagy mélységek és erős, örvényes áramlási viszonyok alakulnak ki, ezért ezeken a helyeken a vízi közlekedés veszélyes és kerülendő. További veszélyforrás, hogy a folyón előálló magasabb – Őrtilos 150 cm és Barcs 200 cm feletti – vízállások esetén ezek a művek a víz alá kerülnek, nem láthatóak.
Zátonyok, Tuskók környezetében is gyakran alakulnak ki örvények, vízállástól függően gyakran víz alá kerülnek, ezzel komoly sérülést okozhatnak a csónaktestben.
A Dráva folyón a barcsi vízmércén mért 0 vízszintnél az alábbi helyek közelében veszélyes a hajózás, csónakokkal történő közlekedés:
92-94 folyó km között zátony (Majlátpuszta térsége)
115-118 folyó km között zátony (Drávasztára térsége és az a fölötti mederszakasz)
122 folyó km zátony (Drávakeresztúr térsége)
142-143 folyó km (márgás) zátony (Drávatamási térsége)
158 folyó km zátony (Barcs feletti mederszakasz)
172 folyó km zátony, tuskó (Pitomacsai híd térsége)
174-175 folyó km zátony, tuskó (Péterhida térsége)
178-179 folyó km tuskó (Babócsa térsége)
182-183 folyó km tuskó (Bolhó térsége)
186-188 folyó km zátony, tuskó (Heresznye térsége)
197-198 folyó km zátony, tuskó (Vízvár-Bélavár térsége)
225 folyó km zátony (Zákány térsége)
227-229 folyó km között zátony, tuskó (Zákány térsége)
A Dráva 70,2 – 198,6 folyó km és a 227,6 – 237 folyó km között létesült folyamszabályozási művek, létesítmények táblázatos formában az alábbi linken tekinthetők meg.
A túrázók a DDNPI koordinálásában összeállított „Tájékoztató a drávai vízi közlekedésről” című ismertetőben leírtak szerint, valamint az abban foglalt engedélyek birtokában vehetnek részt a túrán.