A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete "A Vízügy és az MHT aktuális helyzete" címmel előadóülést szervez 2023. január 25-én (szerdán) 13 órai kezdettel.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kara is ott lesz az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon.
Várnak minden érdeklődőt az NKE standjánál!
A vízgyűjtőkön az elmúlt két napban hullott csapadék árhullámokat indított el a Tiszán és mellékfolyóin, egyes szakaszokon I. fokú vagy azt meghaladó vízszint is kialakulhat az ár levonulásával.
Víz nélkül nincs élet. Ezért is kiemelten fontos a Víztudományi Karon folyó oktatás. Látogass el az egyetem nyílt napjára és ismerd meg képzéseit!
Az NKE Víztudományi Kara a vízügyi ágazat egyik legfontosabb utánpótlási bázisa hazánkban.
A 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Műszaki Tudományi Szekciójának megrendezési jogát a Víztudományi Kar nyerte el, így 2023-ban a bajai campus ad helyszínt az eseménynek.
A Belügyminisztérium felhívása a Vízügy szakmacsoport szakképesítései szakmai tanulmányi versenyére a 2022/2023-as tanévben.
Korábbi eseményekIgazgatóságunk egyik alaptevékenysége a vízkárelhárítási, sík- és dombvidéki vízrendezési, folyószabályozási szakági tevékenység, az ár- a jég- és a belvízvédekezéssel a vízminőségi és helyi vízkárelhárítással kapcsolatos teendők, illetve a magyar–horvát vízgazdálkodási egyezményből adódó feladatok ellátása.
Az Igazgatóság kiemelt feladatának tartja a kezelésében lévő vízfolyások, a folyószabályozási, az ár- és a belvízvédelmi, a vízrendezési főművek (pl.: gátak, zsiliprendszerek) és tartozékaik üzemeltetését és fenntartását.
Ütemesen elvégzi a vízügyi kezelésű medrek, víziművek állapotfelmérését, dokumentálását, karbantartja, fejleszti a szakágazati informatikai nyilvántartást, vízkárelhárítási érdekből orientálja a területi vízrajzi munkát.
Koordináló tevékenységet végez, hogy a közcélú, az állami és önkormányzati, illetve a saját célú vízilétesítmények fejlesztési, üzemelési tevékenységét összhangba hozza.
Igazgatóságunk a kezelésében lévő vízkárelhárítási létesítmények, felszerelések szükség- és lehetőség szerinti fejlesztéséről gondoskodik, ellátja a vízkárelhárítási keretgazda feladatkörét.
A Magyar-Horvát Vízgazdálkodási Egyezményben foglaltak szerint aktívan részt vesz a magyar–horvát határvízi tárgyalásokon.
Igazgatóságunk szakmai irányítása mellett folyik a hajóút kitűzése a Dráva 125+600 - 198+600 fkm közötti szakaszain.
Ez a felsorolás tükrözi, hogy a vízkárelhárítás mennyire folyamatos, összetett feladat, amely nemcsak az árvizek idején jelent munkát.