A vízgyűjtő területekre az elmúlt héten lehullott nagy mennyiségű csapadék következtében több magyarországi folyón is árhullám vonul le a napokban.
A Duna Múzeum és a Duna-Ipoly Nemzeti Park május 12-én szakmai napot tart iskolás csoportok számára, hogy felhívja a figyelmet a hazai erdőkben élő fákra és madarakra, valamint a természet és élővilág védelmére ...
Lázár munkaiban egyfajta mély zsigeri életöröm érződik; képei a színek ezerféle árnyalatára való rácsodálkozás, az egymáson való rétegek, a tiszta színek, a fehérek, a mély és élénk árnyalatok élvezete érződik ...
A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság ebben az évben is részt vesz a Duna-Dráva Nemzeti Park szervezésében megvalósuló Föld Napi eseményen, a Tettyén. Szeretettel látunk mindenkit idén is a Föld napján, 2022. április 22-én (szombaton) 10 és 16 óra között a tettyei romoknál ...
A 2022. évhez hasonlóan még 2023-ban is online formában hirdeti meg hagyományos, Víz világnapi Gátőrfutását az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság. A gátőrfutással továbbra is tisztelegni kívánnak a gátőrök előtt, akik természetes vizeink és vízkincsünk legjobb ismerői ...
2020 decemberében példátlan környezetkárosítás történt a Ráckevei (Soroksári)-Duna-ág szigetszentmiklósi szakaszán: ismeretlen tettes hatalmas mennyiségű olajszármazékot engedett a csapadékvíz-elvezető csatornába, amely a vízfelszínre kijutva felbecsülhetetlen károkat okozott a természetvédelmi oltalom alatt álló terület élővilágában.
Tisztelettel meghívom Önt, illetve a témában érdekelt kollégáit - kérem továbbítsa nekik a meghívást - a Víz Világnapja 2023 alkalmából megszervezett V. Hatékony Vízellátás Nemzetközi Konferencia szakmai fórumra ...
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kar dékánja tisztelettel meghívja Önt ...
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Vármegyei Területi Szervezete és a Mecsekérc Zrt. közösen szakmai napot tart a MECSEKÉRC Zrt. aktuális tevékenységeinek bemutatása címmel ...
Korábbi eseményekIgazgatóságunk egyik alaptevékenysége a vízkárelhárítási, sík- és dombvidéki vízrendezési, folyószabályozási szakági tevékenység, az ár- a jég- és a belvízvédekezéssel a vízminőségi és helyi vízkárelhárítással kapcsolatos teendők, illetve a magyar–horvát vízgazdálkodási egyezményből adódó feladatok ellátása.
Az Igazgatóság kiemelt feladatának tartja a kezelésében lévő vízfolyások, a folyószabályozási, az ár- és a belvízvédelmi, a vízrendezési főművek (pl.: gátak, zsiliprendszerek) és tartozékaik üzemeltetését és fenntartását.
Ütemesen elvégzi a vízügyi kezelésű medrek, víziművek állapotfelmérését, dokumentálását, karbantartja, fejleszti a szakágazati informatikai nyilvántartást, vízkárelhárítási érdekből orientálja a területi vízrajzi munkát.
Koordináló tevékenységet végez, hogy a közcélú, az állami és önkormányzati, illetve a saját célú vízilétesítmények fejlesztési, üzemelési tevékenységét összhangba hozza.
Igazgatóságunk a kezelésében lévő vízkárelhárítási létesítmények, felszerelések szükség- és lehetőség szerinti fejlesztéséről gondoskodik, ellátja a vízkárelhárítási keretgazda feladatkörét.
A Magyar-Horvát Vízgazdálkodási Egyezményben foglaltak szerint aktívan részt vesz a magyar–horvát határvízi tárgyalásokon.
Igazgatóságunk szakmai irányítása mellett folyik a hajóút kitűzése a Dráva 125+600 - 198+600 fkm közötti szakaszain.
Ez a felsorolás tükrözi, hogy a vízkárelhárítás mennyire folyamatos, összetett feladat, amely nemcsak az árvizek idején jelent munkát.